Banka CREDITAS integrovala v internetovém bankovnictví účet Fio banky a zvýšila úrokové sazby

Banka CREDITAS - úrokové sazby
Banka CREDITAS - úrokové sazby

Banka CREDITAS začíná poskytovat služby otevřeného bankovnictví, které vycházejí ze směrnice PSD2. Od pondělí 15. ledna si navíc mohou klienti Banky CREDITAS do svého internet bankingu integrovat běžný účet vedený u Fio banky. V komfortním rozhraní si můžou nejen zobrazovat informace o zůstatcích, ale také zadávat platební příkazy. Účty dalších bank chce Banka CREDITAS přidat během následujícího měsíce. Banka CREDITAS tak bude zřejmě první na českém trhu, kdo takovou službu nabídne.

Banka CREDITAS integrovala v internetovém bankovnictví účet FIO banky

Podle nové regulace jsou banky povinny zpřístupnit informace o účtech, zůstatcích a historii dalším subjektům, které k tomu budou mít potřebné oprávnění. Do této skupiny patří také další banky. Rozsah informací, které klient bude do aplikace jiného subjektu poskytovat si určuje sám při aktivaci propojení. Tohle nastavení lze v Bance CREDITAS kdykoliv měnit nebo ukončit.

„Věřím, že to, v čem jsme nyní průkopníci, bude brzy standardní klientský požadavek. Proto chceme již brzy nabídnout napojení účtů dalších bank. Očekávám, že nová služba klientům zvýší pohodlí obsluhy jejich financí a také ukáže směr, kterým se bankovní aplikace mohou ubírat,“ dodává ředitel provozu a ICT Banky CREDITAS Kamil Rataj.

Stejně jako Banka CREDITAS může díky otevřenému přístupu integrovat data z jiných bank, budou moci jiné banky pracovat s účty vedenými u Banky CREDITAS. Potřebné informace a popis API rozhraní bude od 15. ledna k dispozici na našich internetových stránkách.

Banka CREDITAS se vloni stala druhou bankou na českém trhu, která umožnila přístup k účtům svých klientů dalším subjektům. „Nyní API služby rozšiřujeme, aby lépe vyhovovaly požadavkům PSD2, a to jak v rozsahu informací, které lze sdílet a zpracovávat, tak i v oblasti bezpečnostních metod,“ poznamenává Kamil Rataj.

Banka CREDITAS zvýšila úrokové sazby na spořicích produktech

Banka CREDITAS od 15. ledna 2018 zvýšila úroky na spořicím účtu i termínovaných vkladech. Na spořicích účtech rostou úroky z 0,3 % na 0,6 %. Spořit mohou klienti banky navíc bez omezení výše vkladů, bez pásmového úročení a bez nutnosti založení či využívání jakýchkoli jiných produktů banky.

Všechny spořicí účty budou nyní úročeny základní sazbou 0,5 % p. a. a čtvrtletním bonusem ve výši 0,1 % p. a. Celkové úročení 0,6 % p. a. klient získá, pokud z účtu neodešla v předchozím čtvrtletí žádná platba. I v případě, že nastal odchozí pohyb na účtu, úspory se vždy zhodnotí minimálně o 0,5 %.

CREDITAS termínované vklady

„Chceme klientům nabízet co nejvyšší zhodnocení jejich úspor, kromě zvýšení úroků proto zachováváme i bezpásmové úročení. Klienti u nás získají stejný úrok, ať mají na spořicím účtu sto tisíc nebo třeba milion korun,“ říká předseda představenstva a generální ředitel Banky CREDITAS Vladimír Hořejší.

Banka CREDITAS zvyšuje úrokové sazby i u svých termínovaných vkladů s pevně danou sazbou, která se během doby vkladu nemění. U ročního termínovaného vkladu roste úroková sazba z 0,3 % na 0,7 %, dvouletý termínovaný vklad nabídne úrok 0,9 % a tříletý 1,1 %. Úroky u delších termínovaných vkladů zůstávají beze změny. Pokud budou klienti potřebovat peníze, můžou vybrat bez sankce až 20 % vkladu předčasně. Vklad nabízí banka CREDITAS v korunách i v eurech, minimální výše korunového termínového vkladu je 5 000 Kč.

BEZPEČNOSTNÍ PRAVIDLA OTEVŘENÉHO BANKOVNICTVÍ

1. Nejdříve důkladně prověřte aplikaci Bankou ověřené aplikace najdete na našich internetových stránkách. S uvedenými aplikacemi spolupracujeme a s vaším souhlasem jim dovolíme přistupovat k vašim účtům. Aplikace, které nemáme uvedeny na internetových stránkách, nejsou oprávněny přistupovat do otevřeného bankovnictví Banky CREDITAS. Pokud by se některá cizí aplikace chtěla přesto připojit k vašemu účtu, nesdělujte jí žádné údaje a nahlaste nám ji.

2. Seznamte se s obchodní podmínkami aplikace Při povolení přístupu aplikace k vašemu účtu se řídíme oprávněními, která dané aplikaci udělíte. Podle vašeho nastavení dovolíme aplikaci získávat informace o vašem účtu, zůstatku či historii transakcí, anebo také realizovat platby. Způsob a rozsah nakládání s daty získanými z vašeho účtu závisí výhradně na dané aplikaci a na podmínkách, na kterých se s aplikací jako její klient dohodnete.

3. Držte se běžných bezpečnostních pravidel V případě, že se rozhodnete otevřené bankovnictví využívat, dodržujte obecné bezpečnostní zásady, jak jste zvyklí u internetového bankovnictví. Zvýšenou opatrnost si zaslouží bezpečnost vašich zařízení – používejte bezpečnostní hesla na telefonu i počítači, používejte antivirový systém a dbejte na aktuálnost potřebných systémů a aplikací.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..