AliExpress česky – recenze a hodnocení zákazníků

Jak nakupovat na Aliexpress česky
Jak nakupovat na Aliexpress česky

AliExpress česky je internetové tržiště provozované a vlastněné čínskou společností Alibaba Group, založené v dubnu 2010. Sídlí v čínském městě Chang-čou. V roce 2009 při Velké finanční krizi začala platforma fungovat a již do prvního roku zde bylo více než 5 miliónů produktů a nakupujících. Mezi největší trhy, kde AliExpress působí a zaznamenal fenomenální úspěch jsou Rusko, Brazílie, Španělsko, Mexiko a USA.

AliExpress.com propojuje prodejce z Asie se zákazníky z celého světa. Od Amazonu se liší tím, že obchodníci jsou nezávislí na této platformě a AliExpress obchod pouze zprostředkuje.

Malá zajímavost: obchod se zaměřuje na kupující ze zahraničí, zákazníci z kontinentální Číny zde nemohou nakupovat. Převážná většina prodejců jsou společnosti z Číny.

První prodejna na území Evropy byla otevřena ve Španělsku, ve městě Arroyomolinos.

Provozuje i mobilní aplikaci pro chytré telefony.

O e-shopu AliExpress

Výrobky z celé planety a všeho druhu jedním kliknutím na klávesnici, či mobilu a jako na dlani – tak by se dal shrnout čínský online „zázrak“ AliExpress, který si oblíbily desítky milionů lidí napříč kontinenty a ze všech států světa. Na rozdíl od své konkurence nefunguje jako pouhý přeprodejce produktů, ale spojuje zákazníky přímo s konkrétními výrobci zboží, a proto může nabízet výrobky za nejlepší ceny na trhu a s dopravou zdarma (se kterou mu do určité míry pomáhá proexportní politika samotné Číny).

Aliexpress patří mezi nejvýznamnější online tržiště světa, najdete zde desítky milionů produktů za super ceny. Pořídíte tu vše od mobilů, elektroniky, rybářského vybavení, přes dámské a pánské oblečení až po hračky pro děti nebo sledovací techniku pro detektivy… :-) U mnoha produktů je vedle nízké ceny dalším velkým plusem také, již zmíněná, doprava zdarma.

AliExpress recenze

AliExpress slouží k propojení čínských prodejců se zahraničními zákazníky. Naleznete zde zboží od velkých výrobců prodávajících výrobky po milionech, ale i od konkrétních čínských lidí, kteří výrobek tvoří ručně a ve svém volném čase někde doma v garáži. Díky tomu, že na AliExpressu může prodávat každý spolehlivý čínský prodejce, tak zde můžete objevit opravdu unikátní kousky, které nikde jinde nenajdete…

AliExpress česky patří do konglomerátu firem kolem čínského giganta Alibaba. Zakladatelem společnosti Alibaba je Jack Ma, který se narodil v roce 1964 v čínském městě Hangzhou do nuzných poměrů a rozhodně neměl na růžích ustláno. Začínal s pár stodolary v kapse a zajímavostí je, že se Jack Ma poprvé dotkl počítače v roce 1995 a o pouhé 4 roky později založil obchodní B2B platformu Alibaba.com (asi ho bezbřehé zabíjení času na netu moc nebavilo (jako ted vás:) a vymýšlel, na čem vydělá nějaké kačky, pardon, samozřejmě Bitcoiny – jedinou tvrdou měnu, která má před sebou zářnou budoucnost !!! ;-)

Aliexpress plavky
Aliexpress plavky

Dnes pod Alibabu, kromě AliExpressu a platformy Alibaba.com, náleží také internetová galerie Taobao.com, která primárně cílí na čínské spotřebitele anebo online platební systém AliPay.

Levné nakupování tak, nikdy v historii lidstva, nebylo lehčí a dostupnější pro všechny vrstvy obyvatelstva!

AliExpress a nízké ceny

Jaký je skutečná příčina neskutečně nízkých cen? Je to tím, že AliExpress vás propojí napřímo s prodejcem, takže neplatíte klasicky přemrštěné marže a provize zprostředkovatelům a různým jiným překupníkům zboží. Do finální ceny se projevují i minimální pracovní náklady a cena vstupního materiálu do výroby, o které si mohou např. evropští výrobci nechat jenom zdát.

Obliba AliExpress v České republice

Podle českých finančních institucí, oblíbenost služby AliExpress v ČR stále roste a řadí se tak, v objemu prodaného zboží, mezi největší e-shopy v Česku, jako je Alza.cz, Mall.cz, Kytary.cz nebo CZC.cz. Počet transakcí platební kartou mBank na AliExpressu narostl mezi lety 2013 a 2016 více než sedminásobně a do roku 2020 dokonce o více jak dvacetinásobek! Tisková mluvčí ČSOB pak sdělila „Loni byl obchodník Aliexpress u našich klientů jedničkou při nakupování přes e-shopy prostřednictvím platební karty. Uskutečnili přibližně dva miliony nákupů, což odpovídá jedenácti procentům všech e-commerce transakcí.“ Průměrná útrata na AliExpress se podle údajů mBank a ČSOB pohybovala mezi 320 a 390 českými korunami.

AliExpress v češtině

Bojíte se nákupu z ciziny? Nákupy na AliExpressu si můžete zjednodušit díky funkci přepnout AliExpress do českého jazyka. Už nemusíte do vyhledávače pracně naklikávat: AliExpress česky nebo AliExpress czech republic. Nastavit AliExpress v češtině teď zvládnete za pár vteřin a bez znalosti angličtiny nebo jakéhokoliv cizího jazyka – postačí, když umíte alespoň trochu česky… :-)

Video návod jak si upravit Aliexpress do češtiny:

AliExpress česky

Tlačítko Language naleznete v pravém horním rohu na stránce. Po kliknutí na menu si z nabídky vyberete češtinu a nic vám už nebrání pohodlně nakupovat na AliExpress česky. Nakoupit na AliExpress.com v češtině, tak ted už zvládne i dítě nebo cvičená opička, takže vy to dáte s pravděpodobností, rovnající se 100%, taky;) AliExpress česky zdar! :-)))

Jak nakoupit na AliExpress.com?

Jeden z nejčastějších dotazů se týká nákupu a platby za zboží. Platba na AliExpressu probíhá pomocí vaší kreditní karty, takže při prvním nákupu musíte zadat údaje z platební karty. To vám ušetří čas a nervy při opakujících se nákupech.

AliExpress využívá nejmodernější bezpečnostní technologie a jeho zabezpečení je na perfektní úrovni, srovnatelné s bankovními domy, což potvrzuje i skutečnost, že za skoro 10 let provozu nedošlo k jedinému vykradení nebo úniku dat.

Pro čínského obchodníka je zasílání balíčků do celého světa, bez zaplacení předem, velké riziko nezaplacení ze strany kupujících a z toho důvodu AliExpress neakceptuje dobírku a požaduje výhradně platbu před odesláním zboží přes:

 • internetovou peněženku WebMoney, nebo
 • Western Union (vyšší poplatky), nebo
 • klasickým bankovním převodem (vyšší poplatky u některých bank za převod peněz do zahraničí)
 • platební kartou
Aliexpress slevový kupón
Aliexpress slevový kupón

Co je důležité, poslané peníze nedostává přímo prodejce (s výjimkou platby přes Western Union). Peníze si po uhrazení nákupu ponechává AliExpress a obchodníkovi je přeposílá až ve chvíli, kdy:

 • zákazník potvrdí, prostřednictvím svého účtu na AliExpressu, že zboží dorazilo a je vše v pořádku
 • uplyne ochranná lhůta a nedojde přitom k otevření sporu.

I tato skutečnost nahrává tomu, že se není při nákupech čeho obávat a že AliExpress je seriózní a bezpečný portál!

TIP: Nedaří se vám platba za zboží? Ujistěte se, že máte na své platební kartě dostatečnou hotovost a povolené online platby přes internet (to naleznete v internetovém bankovnictví).

Pro AliExpress je bezpečnost (safety) a spolehlivost nákupů na prvním místě ve vesmíru, což potvrdí desítky milionů spokojených zákazníků po celém světě. V některých zemích jako je Brazílie, Rusko nebo Španělsko je AliExpress největší e-shop.

Aliexpress podvody

AliExpress všechny prodávající pečlivě kontroluje interním scoringem kvality, přesto se vždy najde nějaký podvodník. Abyste se vyvarovali podvodu, postačí vědět o pár krocích, které musíte dodržovat:

Tím prvním je kontrolovat hodnocení prodejce ostatními zákazníky, kteří už provedli nákup před vámi a díky tomu zjistíte, zda je obchodník spolehlivý a drží slovo. Máte stále pochybnosti? Projděte si komentáře ostatních uživatelů a zjistíte další informace o konkrétním prodejci. Většina prodejců má hodnocení nad 95 % a můžete si tak být jejich spolehlivostí! Nedoručené, poškozené či jinak zmršené zásilky je samosebou možné reklamovat, zde je postup:

AliExpress reklamace

Nevíte si rady, co máte dělat, když vám pošta přiveze poškozený produkt, jiné zboží, anebo balíček nedorazí vůbec nikdy? V tom případě se pro začátek obraťte na výrobce, od kterého jste zboží zakoupili a ve většině případů, problém, ku vaší spokojenosti, vyřešíte právě s ním. Při sestavování reklamace vám může pomoci google translator (pokud nevládnete dobrou angličtinou).

Když se s prodávajícím nedomluvíte, tak spor začne řešit samotný bůh:) Ali Express. AliExpress reklamace je založena na tzv. ochranné lhůtě, do které je každá objednávka bezpodmínečně vyřešena. Když není vše v pořádku (a brambory nejsou v řádku:), tak se sami můžete rozmyslet, zda budete chtít výměnu zboží za jiné nebo vrácení peněz na váš bankovní účet.

AliExpress doprava zdarma

Při nákupu zboží na AliExpressu se ve většině případů setkáte s dopravou zdarma. Je to způsobeno tím, že čínská vláda na podporu exportu náklady na dopravu dotuje a platí tzv. ze svého. Dejte si však velký pozor na placení cla a DPH. Nevýhodou při AliExpress dopravě zdarma je občas delší doba doručení zboží, která se pohybuje okolo 20 až 40 dnů (záleží na zvoleném přepravci).

Naprosté většině zákazníků však zboží přijde do 14 dní. Výjimkou nejsou ani situace, kdy zboží dorazí do týdne. Vše záleží na rychlosti expedice zboží konkrétním prodejcem a nyní také, zda je zboží odesíláno z čínského nebo evropského skladu (těch by do budoucna mělo přibývat a rychlost doručení se tak zkrátí).

Nabízené možnosti dopravy vždy závisí na konkrétním AliExpress prodejci. Cenu této služby ovlivňují vaše požadavky na rychlost dodání, ale také země, ze které produkty objednáváte (Čína, Bangladéš, Kambodža, Vietnam, atd.).

Mezi nejvíce využívané přepravce patří:

 • UPS
 • FedEx
 • DHL
 • China Post Registered Air Mail
 • China Post Air Parcel
 • HongKong Post Air Mail

AliExpressnejvětší obchodní centrum na světě – stojíte uprostřed a nevidíte ani na jeden ani na druhý konec. V tomto online obchodě totiž naleznete přes 100 milionů unikátních výrobků.

Pokud si nevyberete na AliExpressu, pak s největší pravděpodobností to, co hledáte, bohužel ani neexistuje! ;-)

AliExpress clo a DPH

Aliexpress clo a DPH při dovozu zboží z Číny platí vždy zákazník, tedy vy a nikoliv prodejce – proto není započítané v ceně zboží. Clo i DPH platíte poště nebo kurýrní společnosti, která vám výrobek doveze domů.

Ve většině případů však clo ani DPH platit nebudete. Konkrétně jde o případy, kdy objednáte zboží do 22 Euro (cca 600 Kč). V této cenové hladině se nachází zhruba 80 % celého nabízeného sortimentu na AliExpress česky. Pokud chcete koupit i dražší věci, ale vejdete se do 150 Euro, tak platíte pouze DPH. Daň z přidané hodnoty tvoří 21 % z celkové částky. Clo (a DPH) na zboží z Číny platíte až při nákupu nad 150 Euro (zhruba 4 000 Kč). Clo na zboží z Číny činí 0 – 14 %.

Výška cla se liší v závislosti na konkrétním produktu. Dobrá zpráva je pro vás, kteří přemýšlí nad koupí chytrého telefonu (smartphonu) na AliExpressu. Při nákupu mobilních telefonů nebo notebooků clo neplatíte! Zaplacením těchto poplatků lze pověřit i dopravce.

Náš TIP: Chcete se placení cla a DPH vyhnout? Rozdělte svůj nákup na několik objednávek, z nichž jednotlivé nebudou mít hodnotu více než 22 Euro ;-)

Aliexpress poplatky:

 • Objednávka do 22 Euro (do 600 Kč) – zásilka osvobozena od DPH i CLA
 • Objednávka v hodnotě 22 až 150 Euro (do 3 900 Kč) – je potřeba doplatit DPH, tzn. 21 % z celkové sumy
 • Objednávka nad 150 Euro (nad 3 900 Kč) – je třeba doplatit DPH i CLO (CLO je cca od 0-14 %).

POZOR! Změna od 1. ledna 2021

Osvobození od cla a daně pro zásilky do 22 Euro platí pouze do 31. prosince 2020. Od 1. ledna 2021 se pak i z těchto zásilek začně počítat clo a DPH, zásilky proto mírně zdraží.

Příklad výpočtu cla a DPH při nákupu:

Koupili jste si na AliExpressu nový fotoaparát v přepočtu za 8150 Kč. Tuto částku zaplatíte obchodníkovi. Až vám zboží po 10 dnech dorazí, tak přepravní společnosti zaplatíte DPH 1.711 Kč a clo 342 Kč (výše cla na fotoaparáty a zrcadlovky činí 4,2 %). Cena podobné zrcadlovky se v českých e-shopech pohybuje kolem 16 000 Kč.

Co na AliExpressu nakupovat?

Jak již víte, více než 80 % nabízeného sortimentu na AliExpressu se vejde do částky 22 Euro (600 Kč). Dle toho vypadá i nabídka – nejoblíbenější jsou segmenty Doplňky jako sluneční brýle, batohy, bižuterie. Dámské i pánské oblečení – trička, mikiny, kalhoty, šortky, sukně či šaty.

Kategorie, ve kterých je zboží přehledně rozděleno jsou následující:

Aliexpress Black Friday

Každý rok v listopadu se po celém světě odehrává největší nákupní svátek, jak pro obchodníky, tak pro zákazníky, nazývaný Black Friday neboli v češtině: černý pátek. V tento den se e-shopy na celém světě, v čele s Aliexpressem předhánějí v množství slev a skvělých nabídek, kterými se snaží přitáhnout pozornost a prodat ještě větší zboží než předešlý rok… A nakupující tento den (někdy i týden) taktéž milují a těší se na něj celý rok, aby ušetřili a doplnili svoje šatníky, botníky a domácnosti o co nejlepší a nejlevnější kousky nového zboží!

AliExpres, AliExpress nebo AliExpre

Zahraniční shopy mají pro našince často netradiční názvy a především zdvojené souhlásky dokážou Čechy pěkně potrápit a vytrestat. Poměrně hojně se tedy setkáme s různými překlepy jako jsou AliExpres, Ali press či AliExpre. Jediná správná varianta je ovšem ta se dvěma S na konci slova, čili chilli AliExpress botka kom :-O

Zkušenosti a hodnocení zákazníků

Bojíte se nákupů z Číny a z ciziny celkově? Není se čeho bát, jsou to lidi stejně jako my! :-) Taky si přečtěte AliExpress recenze od reálných zákazníků dole v komentářích.

Nakupující si nejvíce pochvalují ohromný výběr, originální produkty, které nikde v ČR nekoupíte, bomba ceny a dopravu zdarma. Plusové hodnocení získal také zákaznický servis AliExpressu, který se stará o každý podnět a vyřizuje případné reklamace.

Jediným uváděným negativem je o něco delší doba dodání než z obchodů v ČR (což je docela logické:), ale na druhou stranu je to bohatě kompenzováno právě cenou a širokým výběrem.

Máte zkušenosti s nákupem zboží, platbou, dopravou, cly, dph a ostatními věcmi z AliExpressu? Podělte se o ně, prosím, s ostatními čtenáři našeho finančního portálu, dole v komentářích, děkujeme!

7 KOMENTÁŘE

 1. pěkná recenze, pomohla mi konečně se taky rozhoupat a poprvé nakoupit na ali! vždycky jsem se bála objednávat z ciziny kůli clu a dph, ale zase takový problém to není..

 2. dekuji za podrobnou recenzi aliexpress.com, nikde jinde na netu to nakupování na aliexpress není tak obsáhle popsané jako tady u vás, jeste jednou velké díky! Zuzka

 3. AliExpress patří moje nejoblíbenější obchody v cizině a postupně se možná dostává i před domácí cz shopy, kde nejvíce a pravidelně nakupuji…. takže za mě rozhodně doporučuji!

 4. máte nějaké tipy co nejvíce frčí a je nejvýhodnější kupovat z číny? mně to vychází oblečení a malé gadety.

 5. na ALI se mi nejvíce líbí slevy na různé zboží a poštovné zdarma, které je spolu s výrobyk mnohem výhodnější než u českých eshopů! ještě se mi nestalo, že by zboží nedorazilo, jenom 2x jsem musela řešit reklamaci, kdy bylo zboží poškozeno nebo byla špatná velikost a množství, jinak všechno v pohodě ;-)

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..