Air Bank nově klientům umožní investovat do podílových fondů

Air Bank investice do podilových fondů
Air Bank investice do podilových fondů

Air Bank svým klientům nabízí další možnost, jak zhodnocovat volné peníze. Banka svou nabídku nově rozšiřuje o jednorázové investování do podílových fondů. Cílí jím především na klienty, kteří dnes do podílových fondů investují v jiných bankách, a teď tak mohou mít všechny své peníze na jednom místě.

„Klientům už několik let nabízíme vedle úročeného spořicího účtu také úročený běžný účet. Díky tomu u nás mohou zhodnocovat i peníze, které potřebují k běžným nákupům a útratám. S pomocí investic do podílových fondů mohou naopak zhodnocovat peníze, které nebudou nějakou dobu potřebovat vůbec. A to při akceptování určitého rizika za potenciálně vyšší výnos, než jaký dnes nabízí spořicí účty,“ říká Filip Zavřel, vedoucí Oddělení každodenních služeb Air Bank.

Air Bank podílové fondy

Air Bank nejprve svým klientům nabídne jednorázové investice do šesti různých podílových fondů od společností Conseq a Generali Investments CEE. Investovat mohou jednoduše přímo prostřednictvím svého internetového bankovnictví. Až do konce roku 2019 navíc Air Bank nabízí investování bez vstupních poplatků.

Novou investiční službu spoustila Air Bank od 15. května 2019 nejprve v pilotním režimu pro vybranou skupinu klientů, kteří o investování projevili zájem už v minulosti. Ale už brzy banka nabídne investice všem svým klientům. Protože je investování mezi Čechy stále oblíbenější, plánuje Air Bank do budoucna rozšířit nabídku investování i o další možnosti.

Investice do podílových fondů

Banka nechce, abyste u nich jen ušetřili na poplatcích. Chtějí naopak, abyste si v Air Bank ještě k nějakým penězům přišli. Proto pro vás připravili další možnost, jak si u nich můžete své peníze zhodnocovat. Vedle úročení na spořicím i běžném účtu pomalu zažehávají motory u investic.

Druhů investic je celá řada. U air bank budete moct vložit své peníze do podílových fondů. Pokud už investice do podílových fondů znáte, anebo je dokonce někde jinde využíváte, nemusíme vám je dlouze představovat. Vás bude nejspíš zajímat jen to, že už tu konečně bude možnost mít je u Air Bank a díky tomu mít své peníze na jednom místě. Výhodou u Air Bank je, že samotné investování i následnou správu provádíte přímo z internetového bankovnictví. Do konce roku navíc bez vstupních poplatků.

Pokud zatím s podílovými fondy žádné zkušenosti nemáte, můžete si o nich přečíst víc na jejich webu. Úplně zjednodušeně se dá ale o investicích říct, že jsou vhodné pro lidi, kteří mají nějaké peníze navíc a vědí o nich, že je nějaký čas nebudou potřebovat. S investováním se sice pojí určité riziko, ale to zase kompenzuje případné vyšší zhodnocení vložených peněz.

Jelikož jsou podílové fondy nová služba, budou vám je spouštět postupně ve vlnách. Jako první si je budou moct vyzkoušet ti z vás, kteří jim už v minulosti dali vědět, že o investice mají zájem. Pokud pak všechno půjde podle plánu, během pár měsíců je v internetovém bankovnictví budete mít všichni. A když už se bavíme o časech budoucích, v hlavě už mají i další možnosti investování.

Co je to podílový fond?

Když se na to podíváme velmi zjednodušeně, je podílový fond takový profesionální prostředník mezi investory a velkým světem investic. Vy investujete do podílového fondu, který vám za vaše peníze předá podílové listy v určité hodnotě. Podílový fond následně kupuje například akcie, dluhopisy a tak podobně. Všechny investice, které fond pořídí, tvoří majetek fondu. Když jeho hodnotu vydělíte počtem prodaných podílových listů, zjistíte, jakou hodnotu má jeden list na vašem majetkovém účtu.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..